Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 5a

Dnia 4 października 2021 r. odbył się klasie 5a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień na lekcji rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, np. ukryte działania, stacje zadaniowe.

Podczas lekcji: ,,Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" każdy uczeń wybierał los związany z tabliczką mnożenia i wpisywał na nim swoje inicjały lub imię i nazwisko. Na rozwiązanie losu uczeń miał 5 minut.  Jeśli los był rozwiązany bezbłędnie to uczeń otrzymał specjalny certyfikat. Jeśli za pierwszym razem nie udało się rozwiązać losu bezbłędnie to uczeń miał prawo do ponownego losowania losu i jego rozwiązanie.

Na koniec lekcji zostały wręczone certyfikaty, naklejki oraz na co każdy uczeń najbardziej czeka, po zmaganiach matematycznych cukierki.

Paulina Sawikowska