Aktualności

Najdziwniejsze nazwy miejscowości na wakacyjnych szlakach

Najdziwniejsze nazwy miejscowości na wakacyjnych szlakach

Wisława Szymborska, patronka roku 2023, uwielbiała fotografować się przy tablicach z dziwnymi nazwami miejscowości. Nasi uczniowie, biorąc przykład z polskiej Noblistki, wyruszyli na poszukiwanie takich nazw. Przemierzając Polskę oraz Europę wzdłuż i wszerz, docierali do miejsc o zaskakujących nazwach. Utrwalili je na zdjęciach i przesłali na konkurs fotograficzny.

Czytaj dalej

Szkoła pełna talentów Liceum Milenium

Zbieramy talenciaki dla Szkoły Podstawowej Milenium pełnej talentów!

Ruszyła akcja zbierania talenciaków. Jak wiadomo, Szkoła Podstawowa Milenium jest PEŁNA TALENTÓW! Wspólnie zebrane kupony zostaną wymienione na pomoce naukowe i sprzęt sportowy. Dzięki tym nagrodom będziemy mogli rozwijać talenty i zainteresowania naszych uczniów, inspirując ich do osiągnięć na wielu płaszczyznach.

Czytaj dalej

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu najdziwniejszych nazw miejscowości na wakacyjnych szlakach”.

Ogłaszając ten konkurs chcemy włączyć się w obchody Roku Wisławy Szymborskiej. Nawiązuje on do pasji fotograficznych Patronki Roku 2023, która uwielbiała się fotografować przy tablicach z dziwnie brzmiącymi nazwami miejscowości.

Czytaj dalej

Dzień adaptacyjny przyszłych pierwszoklasistów

W dniu 30 sierpnia odbyło się spotkanie organizacyjne z rodzicami uczniów klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Milenium w Gnieźnie. Dzień adaptacyjny rozpoczęła Pani Dyrektor, Dr. Iwona Gawrecka, która przybliżyła rodzicom koncepcję placówki oraz metody nauczania stosowane w Milenium. Wprowadziła ich również w kwestie związane z organizacją pracy dzieci podczas lekcji, a na zakończenie zaprosiła wszystkich przyszłych uczniów szkoły do wspólnej zabawy.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Uczniowie, 4 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Dla uczniów klas 1-6 o godzinie 8:30 (aula).

Dla uczniów klas 7-8 o godzinie 10:00 (aula).

Ulotka o omdleniach

Drodzy uczniowie i rodzice, przekazujemy ulotkę dotyczącą omdleń, ich przyczyn, objawów, a także sposobów na zmniejszenie ryzyka ich występowania stworzoną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Prosimy o zapoznanie się z informacjami z ulotki. 

Czytaj dalej

Spotkanie adaptacyjne dla dzieci klasy 1 i rodziców

30 sierpnia (środa) w naszej szkole odbędzie się spotkanie adaptacyjne dla uczniów i uczennic klas pierwszych wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30. Serdecznie zapraszamy.

Zadzwoń

61 4245007