Wycieczka nad morze klas 4a i 4b

W dniach 3-5 czerwca br. klasa 4a i 4b wybrała się na autokarową wycieczkę do Gdańska, Malborka i na Hel.

Uczniowie nocowali we Władysławowie, a całe dnie spędzali na zwiedzaniu turystycznych atrakcji wspominanych miast, takich jak:

- półwysep Westerplatte, miejsce symbolicznego początku II wojny światowej i polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy;

- Gdańska starówka, Złota Brama, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw, Bazylika Mariacka z wejściem na wieżę skąd rozciąga się panorama miasta;

- Półwysep Helski, odwiedziny w Fokarium i zwiedzanie Muzeum Obrony Wybrzeża, spacer aleją gwiazd sportu we Władysławowie;

- zamek w Malborku.