REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2024/2025

Wyjście uczniów klasy 6b na wykład do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Dnia 24.04.2024 uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą udali się do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie na prelekcję dla uczniów szkół podstawowych Krytyczne myślenie w świecie fake newsów i sztucznej inteligencji. Na wykładzie uczniowie poznali sposoby przedstawiania informacji w Internecie, jak rozpoznać i sprawdzić czy dane zdjęcie bądź informacja jest prawdziwa czy fałszywa.

Pani prowadząca prelekcję podała uczniom przydatne adresy stron internetowych i zachęcała do aktywnej dyskusji w czasie wykładu. Uczniowie chętnie zadawali pytania i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami z uczniami z innych szkół. Na miłe zakończenie dnia uczniowie spacerkiem udali się na pyszne desery do kawiarni na Rynku w Gnieźnie. Od początku wyjścia klasowego uczniom dopisywał dobry humor i towarzyszyła piękna pogoda.

 • Nie tylko angielski!

  Nasi uczniowie od pierwszej klasy uczą się języka angielskiego w ponadstandardowej liczbie godzin, a od IV klasy zaczynają naukę drugiego języka!

 • Dobra zabawa!

  Nasi uczniowie mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: sportowe, plastyczne, dziennikarskie, fizyczne, matematyczne…

 • Pełne wyżywienie

  Do dyspozycji uczniów czeka stołówka, codziennie serwująca ciepłe, zdrowe posiłki, przygotowywane przez stołówkę "Milówkę".

 • Małe oddziały klasowe

  Pracujemy w małych oddziałach klasowych, co pozwala nauczycielom pochylić się nad każdym dzieckiem w sposób indywidualny.


311

uczniów


41

nauczycieli

Zadzwoń

61 4245007