Kolejne spotkanie z zawodami w świetlicy nr 1

W świetlicy szkolnej numer 1 odbyło się kolejne "spotkanie z zawodami ". Gościem specjalnym była Aleksandra Politowicz, multimedalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Karate Tradycyjnym. Spotkanie to miało na celu zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz pokazanie, że karate to nie tylko sztuka walki, ale również styl życia.

Aleksandra Politowicz to nie tylko wybitna zawodniczka karate, ale również osoba, która przekłada swoje wartości związane ze sportem na codzienne życie. W trakcie spotkania opowiedziała ona dzieciom o swojej przygodzie z karate i jak bardzo wpłynęło to na jej życie. Wyjaśniła, że karate nauczyło ją dyscypliny, cierpliwości i koncentracji. Dodała także, że dzięki temu nauczyła się szanować siebie i innych, a także kontrolować emocje.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Aleksandry Politowicz i z zadziwieniem patrzyły na jej medale. Następnie miały okazję zadawać pytania dotyczące karate oraz życia sportowca. Aleksandra odpowiedziała na każde z nich, przekonując, że karate to nie tylko sport, ale również styl życia. Dodała również, że karate jest dostępne dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności.

Spotkanie z Aleksandrą Politowicz było nie tylko ciekawą lekcją o karate, ale również zachęceniem do uprawiania sportu. Pokazało ono, że ten sport to nie tylko sztuka walki, ale również droga do osiągnięcia celów w życiu. Dzięki wartościom, jakie niesie ze sobą karate, można nauczyć się wiele ważnych umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu.

Podsumowując, spotkanie z Aleksandrą Politowicz było wyjątkowym doświadczeniem dla dzieci ze szkoły Milenium w Gnieźnie. Dzięki temu, że mogły porozmawiać z multimedalistką, zyskały one wiedzę na temat sportu oraz wartości, które są z nim związane. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje niektóre dzieci do rozpoczęcia przygody z karate i przyniesie im wiele pozytywnych doświadczeń.