Srebrny medal dla Oliwiera!

Karate zaczął trenować w wieku 4 lat. W miniony weekend odniósł swój kolejny sukces – 2 miejsce w zawodach Wielkopolskiej Ligi Karate w Czerniejewie.

Oliwier Krysztofiak jest uczniem klasy 5a naszej szkoły. Trzy dni w tygodniu po szkole spędza wolny czas na treningach karate w gnieźnieńskim klubie Inochi. Ma już zielony pas z dwiema belkami czyli stopień 6.2 kyū w karate shōtōkan. Od wielu lat z sukcesami bierze udział w zawodach. Na jego koncie jest nawet złoty tytuł zdobyty na mistrzostwach Wielkopolski.

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. w zawodach organizowanych w Czerniejewie wzięło udział blisko 120 osób. Sukcesem dla Oliwiera zakończyła się konkurencja kata indywidualne chłopców pomarańczowe pasy i wyższe. Po 3 bardzo dobrze wykonanych kata uległ tylko w finałowym układzie i ostatecznie stanął na drugim stopniu podium.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego ucznia ze Szkoły Podstawowej Milenium!