Piknik literacki "Którędy do Pacanowa?"

Klasa IIIa Szkoły Podstawowej Milenium wybrała się 14 maja na piknik literacki „Którędy do Pacanowa?”. Aby dotrzeć na miejsce pikniku, musieli odczytać zaszyfrowaną wiadomość dotyczącą jego lokalizacji.

Po wysłuchaniu „Całkiem nowej historii Koziołka Matołka” autorstwa Natalii Wesołowskiej, w podróż do Pacanowa zabrał dzieci Zespół Folklorystyczny „Obertas”. Wspólnie, tanecznym krokiem, przemierzali różne regiony naszego kraju. Dzieci chętnie poderwały się do tańca, czasem w wiadomym tylko im rytmie. W swoich wędrówkach Koziołek Matołek nie zawitał do Gniezna. Dlatego dzieci postanowiły wysłać do niego samodzielnie wykonaną kartkę pocztową z pozdrowieniami. Wszystkie kartki, „opieczętowane”, zostały „wysłane” do Pacanowa. Gdy pogada okazała się łaskawa, dzieci wyszły na Zielone Zaplecze Mok. Tam musiały odszukać ukrytego Koziołka i wykazać się sprawnością fizyczną w zespołowym biegu z hula hop.

Zadania i zabawy przygotowały Magdalena Bukowska i Katarzyna Wilczkowska z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej, a w ich przeprowadzeniu pomagały seniorki ze Stowarzyszenia Promyk.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnemu Promyk za wspaniałą zabawę.