Zasady rekrutacji do szkoły tutaj

 REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2022/2023

Spotkania z zawodami w świetlicy nr 1

W świetlicy szkolnej numer 1 z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak odbył się cykl spotkań z osobami, które wykonują różne zawody.   Beneficjentami działań innowacyjnych byli uczniowie klas I-V, zaś miejscem realizacji była Szkoła Podstawowa Milenium w Gnieźnie. Uczniowie podczas tych zajęć poznali specyfikę zawodów takich jak : strażak, policjant, psychiatra dziecięcy, leśniczy, dziennikarz, bibliotekarz oraz weterynarz.

Spotkania z osobami, dla których praca jest pasją, zachęcają uczniów do rozwoju własnych zainteresowań. Każde ze spotkań było  interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z nich wiele cennych informacji.

 

Odwiedzili nas: 

pani Klaudia Pietrucha- specjalista służby leśnej do spraw stanu posiadania z Nadleśnictwa Gniezno,

pani dr Katarzyna Olszewska- lekarz psychiatra,

pani Kamila Kozłowska- starszy strażak oraz pan Mikołaj Szymalak- aspirant z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie,

pan Tomasz Jankowiak oraz pan Szymon Stefankiewicz-weterynarze,

pan Remigiusz Goździewiński- bibliotekarz ze szkoły podstawowej Milenium w Gnieźnie,

pan Andrzej Bukowski - dziennikarz oraz założyciel portalu Moje-Gniezno.pl,

pan asp. Krzysztof Socha- profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej policji w Gnieźnie,

pan asp. Krzysztof Jurczyński oraz pan asp. Marek Ptak- z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

 • Nie tylko angielski!

  Nasi uczniowie od pierwszej klasy uczą się języka angielskiego w ponadstandardowej liczbie godzin, a od IV klasy zaczynają naukę drugiego języka!

 • Dobra zabawa!

  Nasi uczniowie mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: sportowe, wokalne, plastyczne, taneczne, dziennikarskie, matematyczne…

 • Pełne wyżywienie

  Do dyspozycji uczniów czeka stołówka, codziennie serwująca ciepłe, zdrowe i tanie posiłki, przygotowywane przez zewnętrzną firmę cateringową.

 • Małe oddziały klasowe

  Pracujemy w małych oddziałach klasowych, co pozwala nauczycielom pochylić się nad każdym dzieckiem w sposób indywidualny.


306

uczniów


44

nauczycieli

Zadzwoń

61 4245007

Powiadamiacz szkolny