Spotkania z zawodami w świetlicy nr 1

W świetlicy szkolnej numer 1 z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak odbył się cykl spotkań z osobami, które wykonują różne zawody.   Beneficjentami działań innowacyjnych byli uczniowie klas I-V, zaś miejscem realizacji była Szkoła Podstawowa Milenium w Gnieźnie. Uczniowie podczas tych zajęć poznali specyfikę zawodów takich jak : strażak, policjant, psychiatra dziecięcy, leśniczy, dziennikarz, bibliotekarz oraz weterynarz.

Spotkania z osobami, dla których praca jest pasją, zachęcają uczniów do rozwoju własnych zainteresowań. Każde ze spotkań było  interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z nich wiele cennych informacji.

Odwiedzili nas:

pani Klaudia Pietrucha- specjalista służby leśnej do spraw stanu posiadania z Nadleśnictwa Gniezno,

pani dr Katarzyna Olszewska- lekarz psychiatra,

pani Kamila Kozłowska- starszy strażak oraz pan Mikołaj Szymalak- aspirant z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie,

pan Tomasz Jankowiak oraz pan Szymon Stefankiewicz-weterynarze,

pan Remigiusz Goździewiński- bibliotekarz ze szkoły podstawowej Milenium w Gnieźnie,

pan Andrzej Bukowski - dziennikarz oraz założyciel portalu Moje-Gniezno.pl,

pan asp. Krzysztof Socha- profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej policji w Gnieźnie,

pan asp. Krzysztof Jurczyński oraz pan asp. Marek Ptak- z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Powiadamiacz szkolny