W dniu 22 maja w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych wyników w Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki" dla uczniów w kategoriach 4 klasa, 5-6 klasa i 7-8 klasa.
Matematyka w klasie 4a
W klasie 4a na matematyce nie tylko korzystamy z podręcznika, ale również pracujemy w grupach poznając matematykę w praktyce - uczniowie wykonali własne modele brył, poznali liczbę pi, oraz wiedzą ile jest cukru w produktach.
Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Pływaniu
W tegorocznych Mistrzostwach Gniezna i Powiatu w pływaniu naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów - 3 dziewczyny i 8 chłopaków, którzy pokazali ogromne zaangażowanie, sportowy charakter i ducha rywalizacji.
Zapraszamy na tegoroczne Letnie Półkolonie!
Szkoła Podstawowa Milenium zaprasza wszystkich uczniów klas I-V na letnie półkolonie! W tym roku czeka nas wyjątkowy tydzień pod znakiem wirtualnej rzeczywistości i prawdziwych przygód!
Półkolonie będą trwały od poniedziałku do piątku w terminie 29 czerwca – 3 lipca 2026 roku w godzinach 8:00-14:00. W cenę 450 zł prócz licznych atrakcji wliczony jest także obiad oraz pamiątki z półkolonii!
Rodzice chętni zapisać swoje dzieci na półkolonie mogą zgłaszać się do Sekretariatu (z odliczoną gotówką).
Egzamin na kartę rowerową
Uczniowie klas czwartych na lekcjach techniki przygotowywali się do egzaminu na swoje pierwsze "prawo jazdy", czyli na kartę rowerową.
Uczeń klasy 8a Michał Górecki laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Z dumą informujemy, że Michał Górecki, uczeń klasy 8a, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem ogromnej wiedzy, systematycznej pracy oraz matematycznego talentu Michała.
Wyjście do kina klas 6a i 8b
30 kwietnia 2026 roku uczniowie klas 6a i 8b uczestniczyli w wyjściu do kina. Przed seansem filmu „Za duży na bajki 3” odbyła się prelekcja poświęcona problemowi hejtu i cyberprzemocy.
Wyjście klasowe 7a do teatru na spektakl "Zemsta"
7 maja 2026 r. klasa 7a wybrała się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Zemsta”. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie tej pięknej lektury w formie teatralnej adaptacji.
Wymiana pocztówkowa w naszej świetlicy szkolnej
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie wymiany pocztówkowej. W ramach akcji dzieci własnoręcznie przygotowały i wysłały kilkanaście pocztówek do szkół z różnych zakątków Polski.
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku kategoria U-10
29 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 chłopców.