Innowacyjne Laboratoria Przyszłości w Milenium

Szkolna przestrzeń w szkole Milenium przeszła transformację dzięki programowi "Laboratoria Przyszłości". Dzięki wsparciu finansowemu, szkoła zainwestowała w nowoczesny sprzęt edukacyjny, który wesprze proces nauki. Szczególnie drukarka 3D okazała się niezwykle wartościowym narzędziem, pozwalającym uczniom zgłębić tajniki tworzenia własnych projektów 3D. Proces drukowania, wzbudzając olbrzymie zainteresowanie, stał się inspiracją do kreatywnego rozwoju uczniów.

Kolejną fascynującą aktywnością, którą uczniowie Milenium mieli okazję doświadczyć, było korzystanie z robotów edukacyjnych Mbot2. Dzięki nim, uczniowie poznali zasady budowy robotów oraz mieli możliwość sterowania nimi za pomocą specjalnej aplikacji. To zaowocowało nie tylko rozwijaniem kreatywności, ale również wywołało ogromne emocje wśród uczniów, którzy mogli zaprojektować trasy jazdy dla robotów oraz eksperymentować z różnymi efektami dźwiękowymi.

Od września 2022 roku, uczniowie mają dostęp do nowoczesnego wyposażenia, takiego jak drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt do nagrań. Dzięki temu, na lekcjach informatyki i innych przedmiotach, młodzież może projektować i tworzyć swoje własne modele 3D, takie jak autorskie projekty czy gazetki szkolne. Dodatkowo, poprzez programowanie robotów, uczniowie mają szansę nie tylko nauczyć się podstaw programowania, ale również rozwijać umiejętności twórczego rozwiązywania problemów.

Program "Laboratoria Przyszłości" w szkole podstawowej Milenium w Gnieźnie to nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycja w przyszłość edukacji. To inicjatywa, która otworzyła przed uczniami nowe horyzonty i możliwości, rozbudzając ich pasję do nauki i odkrywania własnych talentów. Dzięki tej innowacyjnej formie nauczania, szkoła Milenium w Gnieźnie staje się miejscem, gdzie edukacja staje się prawdziwą przygodą, a uczniowie są gotowi do zmierzenia się z wyzwaniami przyszłości.

Więcej o programie tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami jaki publikowaliśmy w trakcie ostatniego semestru nt. Laboratoriów Przyszłości >>>