Laboratoria Przyszłości – mamy już wszystko. Działamy!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem Laboratoriów Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań i kształceniu licznych kompetencji, niezwykle potrzebnych obecnie młodym ludziom.

Program ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu  kompetencji przyszłości  z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła otrzymała  na ten cel 97 200 zł, które w 100% zostały już wykorzystane.