Zwiedzanie lotniska

29.09.21 klasy drugie odwiedziły lotnisko im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Dzieci przeszły odprawę, dokładnie taką, jaką odbywają odlatujący pasażerowie. Wielkim zaskoczeniem okazały się kontrole manualne, które z całą pewnością na długo zapadną w pamięci zwiedzających.

Niezwykłym doświadczeniem było także zwiedzanie sortowni i hali odlotów. Na płycie lotniska na uczniów czekał autokar, który przewiózł ich do bazy straży pożarnej. Potężne pojazdy absolutnie zaskoczyły drugoklasistów. Fascynująca była także możliwość obserwowania lądujących i odlatujących samolotów, które znajdowały się na niemal na wyciągnięcie ręki tak, że dzieci mogły pomachać do pilotów i pasażerów. Ławico, na pewno kiedyś jeszcze Cię odwiedzimy!