Światowy Dzień Turystyki

Biblioteka szkolna zaprosiła klasę 8c to wspólnego świętowania Światowego Dnia Turystyki, który obchodzony jest 27 września. Wspólnie udaliśmy się do Informacji Turystycznej, która znajduje się przy ul. Chrobrego. Tam powitała nas Pani Urszula Łomnicka – przewodnik. Opowiedziała na czym polega praca informacji turystycznej i jakie świadczy usługi dla turystów i mieszkańców miasta. Uczniowie poznali 3 trasy spacerowe do samodzielnego zwiedzania miasta z mapką.

Następnie z Panią Przewodnik udaliśmy się na spacer ulicą Chrobrego śladami XIX-wiecznego Gniezna. Poznaliśmy fasady i historie ciekawych kamienic oraz ich właścicieli. Warto, spacerując ulicami miasta, zadzierać głowę i podziwiać architekturę miasta.

Pani Urszula Łomnicka przekonała nas, że warto odwiedzać Informację Turystyczną, korzystać z jej usług. Spacer główną ulicą miasta pozwolił nam spojrzeć na historię miasta z innej perspektywy.