Półkolonie 2021 w SP Milenium

W minionym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej Milenium rozpoczęli wakacje od Półkolonii. Każdy dzień był dla uczestników nową przygodą i nie sposób było się nudzić!

Pierwszy dzień półkolonii spędziliśmy w Gnieźnie.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parowozowni, miejsca, które ukrywa wiele tajemnic historii kolei gnieźnieńskiej. Zapoznaliśmy się z jej historycznym znaczeniem, unikalną architekturą i interesującymi rozwiązaniami kolejowymi. Naszym kolejnym punktem trasy było Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Muzeum, w którym można dotknąć eksponatów, w którym odbywają się warsztaty, gdzie znajduje się wiele przedmiotów z przeszłości i gratka dla fanów motoryzacji: motocykle.

Drugiego dnia półkolonii uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Stajni pod wierzbami położonej w miejscowości Jankówko. Uczniowie mieli zapewnione następujące atrakcje: przejazd bryczką, zwiedzanie stajni, pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.

Trzeciego dnia półkolonii odwiedziliśmy poznańskie zoo. Część trasy pokonaliśmy kolejką, mogąc z oddali podziwiać afrykańskie zwierzęta. Wiele na co dzień niespotykanych gatunków udało się zobaczyć niemal na wyciągnięcie ręki. Mimo, że Poznań pożegnał nas deszczem, to był niezwykle udany dzień

W czwartek wyruszyliśmy do Poznania na spotkanie z przygodą poznając żywych bohaterów legend. Pierwszym bohaterem był kruk, który wprowadził nas w historię koziołków. Następnie spotkaliśmy groźnego diabła, płaczącego ducha Ludgardy, wilka i dwa kozły. Po drodze rozwiązywaliśmy zagadki, które doprowadziły nas do odnalezienia skarbu. O godzinie 12:00 mieliśmy okazję obejrzeć trykające się koziołki na poznańskim ratuszu!

Niestety, wszystko co dobrze szybko się kończy. I tak nadszedł ostatni dzień półkolonii, który wspólnie spędziliśmy na wyjeździe w kinie. Po powrocie nastąpiło oficjalne zakończenie wspólnych dni. Każdy oprócz wspaniałych przeżyć i wspomnień otrzymał dyplom oraz miły upominek. Półkolonie były wspaniałym sposobem na rozpoczęcie wakacji!