Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024 klasy VIII w Szkole Podstawowej Milenium

21 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 uroczyście pożegnaliśmy absolwentów Szkoły Podstawowej Milenium.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor dr Iwona Gawrecka w swoim przemówieniu podkreśliła aktywność i osiągnięcia uczniów - każdy z nich uzyskał bardzo wysokie wyniki w nauce. Została podsumowana także aktywność szkolna – od projektów uczniów aż do wycieczek i szkolnych wydarzeń. Pani Dyrektor podziękowała kadrze, pracownikom administracyjnym oraz rodzicom za pomoc w edukowaniu uczniów.

Klasa VIII, którą dziś żegnaliśmy, przygotowała humorystyczne wystąpienie, które nagrodzone zostało gromkimi brawami. Zaprezentowany został również filmik podsumowujący ich wspólne lata. Uczniowie podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom SP Milenium za wsparcie i pomoc okazane przez wszystkie lata. Wszystkim towarzyszyły łzy wzruszenia. Uczniowie również obdarowali nauczycieli kwiatami w ramach wdzięczności.

Rodzice również zabrali głos i podziękowali Dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcy klasy - Panu Mariuszowi Sikorskiemu, który wzorowo pełnił rolę wychowawcy. Pan Mariusz otrzymał również pamiątkową statuetkę od rodziców i uczniów w podziękowaniu za jego wkład w edukację uczniów i wsparcie.

Ważnym punktem uroczystości było oficjalne rozdanie świadectw dla absolwentów klasy VIII. To dokumenty, które potwierdzają ich wysiłek, zaangażowanie i osiągnięcia w nauce. Uczniowie, którzy w tym roku opuszczają mury naszej szkoły, mogą pochwalić się samymi czerwonymi paskami na świadectwie! Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie pogratulować naszym absolwentom i życzyć im dalszych sukcesów na drodze edukacji.

Absolwenci po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wraz z dyrekcją, wychowawcą i rodzicami udali się za budynek B by posadzić drzewko owocowe - czereśnię. To symboliczne drzewo będzie zawsze przypominać o ich obecności i wpływie na naszą społeczność szkolną.