Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Leopolda Okulickiego 3a
62-200 Gniezno
tel: 690-942-977
tel: 61 4245007

Newsletter
Zaproszenie od Dyrekcji

Szkoła podstawowa to najważniejszy czas w edukacji każdego dziecka, nabywa ono bowiem umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat! W naszej szkole na zajęciach programowych i dodatkowych szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji językowych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych. Uczniowie mogą zawsze liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga, psychologa i logopedy.
Nie zapominamy jednak i o językach obcych – już od I klasy dzieci poznają język i kulturę jednego obcego kraju, a od klasy IV kolejnego.
Szkoła Podstawowa Milenium posiada własną salę gimnastyczną, na której nasi uczniowie zaspakajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.


Aktualności
Czwarty dzień półkolonii
dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 przez: Lidia Liberkowska
Po dniu spędzonym w szkole przyszedł czas na kolejny wyjazd. Tym razem naszym kierunkiem były Dziekanowice. Na dzieci czekała moc atrakcji. Po spacerze ścieżką edukacyjną przyszedł czas na gry i zabawy z animatorem. Po chwili relaksu przyszedł czas na lekcję edukacyjną pt.: „Damy i rycerze”. Kolejnym etapem było przejście ścieżki edukacyjnej do końca, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek i obiad.
Trzeci dzień półkolonii
dodano: Środa, 29 czerwca 2016 przez: Natalia Jędrzejczak
W środę, trzeciego dnia półkolonii w naszej szkole zapanował klimat iście Hawajski. Po wspaniałym śniadaniu na uczestników czekało wiele atrakcji. Aby wczuć się w hawajski klimat każdy miał przygotować sobie własny strój. Spotkanie z muzyką hawajską zakończyło się wykonaniem przez wszystkich tańca. Wszystkie dzieci zaangażowały się w zabawę i świetnie się bawiły.
Drugi dzień półkolonii
dodano: Wtorek, 28 czerwca 2016 przez: Natalia Jędrzejczak
Drugiego dnia półkolonii nasza szkoła wybrała się do Gołąbek. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z leśniczym Nadleśnictwa Jeziora, który opowiadał o swojej pracy. Dzieci poznały zwyczaje panujące wśród mieszkańców lasu, dowiedziały się, które zwierzątka są bardziej pożyteczne niż inne.
Pierwszy dzień półkolonii
dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2016 przez: Natalia Jędrzejczak
Dzień wczorajszy na półkoloniach w SP Milenium przebiegał pod hasłem: "Odwiedziny u gości z różnych kontynentów". W ramach "podróży bliskich i dalekich" dzieci odwiedziły zoo w Poznaniu. Dodatkowymi atrakcjami były:
  • przejażdzka kolejką 
  • gra przestrzenna na terenie ogrody zoologicznego. 

Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry nastrój i fantastyczna zabawa.
Zakończenie roku szkolnego
dodano: Piątek, 24 czerwca 2016 przez: Natalia Jędrzejczak
W upalne, piątkowe przedpołudnie pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Pani Dyrektor dr Iwona Gawrecka oraz Pan Rektor dr Hubert Paluch podsumowali realizowane przedsięwzięcia kierując jednocześnie do wszystkich podziękowania.
Warsztaty kulinarne klas drugich w "Wylęgarni"
dodano: Wtorek, 21 czerwca 2016 przez: Natalia Jędrzejczak
W ostatnim tygodniu klasy drugie szkoły podstawowej odwiedziły „Wylęgarnię” w Gnieźnie, gdzie poznawały tajniki gotowania. Dzieci z klasy 2a piekły pyszne babeczki z buraka. Klasa 2b dzielnie radziła sobie z tartami z truskawkami, a klasa 2c posmakowała własnoręcznie zrobionych pizzerinek. Dzieci bawiły się świetne na warsztatach i już nie mogą się doczekać kiedy znowu będą mogły odwiedzić Wylęgarnię. 
Archiwum wiadomości: [2019/2020] [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] 2015/2016 [2014/2015] [2013/2014] [2012/2013] 
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2020 by Dział IT GSW Milenium