"Wiosna za rogiem" - spacer w poszukiwaniu wiosny

„Wiosna już za rogiem” – spacer w poszukiwaniu Wiosny - III miejsce dla drużyny z SP Milenium

Pięcioosobowa grupa uczennic z klas trzecich (klasa IIIa: Hania. Zosia, Ania; klasa IIIb: Maja, Zuzia) udała się w czwartek (18 marca) na spacer w poszukiwaniu Wiosny. Szukały oznak Wiosny wspólnie z grupami z innych gnieźnieńskich szkół.

Spacer rozpoczęły  w Bibliotece Pedagogicznej a zakończyły na wyspie na jeziorze Jelonek. Po drodze czekały na nie różnorodne zadania, np.: wykonanie napisu Wiosnai papierowego wróbelka, przystrojenie gaiku, odnalezienie ukrytych na trasie fotografii kwiatówi ptaków. Na mecie zaprezentowały: przyniesioną przez siebie Marzannę, stroje, układ taneczny i recytację fragmentu wiersza. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w symbolicznym topieniu Marzanny i tym samym pożegnali Zimę. Dziewczyny, zmęczone długim spacerem i różnorodnością  zadań do wykonania, do końca zachowały dobry humor.

W nagrodę otrzymały doniczki z bratkami i „wiosenne” długopisy. Do szkolnego ogródka przyniosły kosz wypełniony bratkami.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Publicznej Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie na spacer.