Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Leopolda Okulickiego 3a
62-200 Gniezno
tel: 61 4245007

Newsletter
Zaproszenie od Dyrekcji

Szkoła podstawowa to najważniejszy czas w edukacji każdego dziecka, nabywa ono bowiem umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat! W naszej szkole na zajęciach programowych i dodatkowych szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji językowych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych. Uczniowie mogą zawsze liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga, psychologa i logopedy.
Nie zapominamy jednak i o językach obcych – już od I klasy dzieci poznają język i kulturę jednego obcego kraju, a od klasy IV kolejnego.
Szkoła Podstawowa Milenium posiada własną salę gimnastyczną, na której nasi uczniowie zaspakajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.


Aktualności
Weź udział w Konkursie Recytatorskim!
dodano: Czwartek, 24 października 2019 przez: Martyna Drągowska
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim "Pan Cogito, czyli egzystencjalny niepokój człowieka". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8 SP) oraz ponadpodstawowych. Konkurs odbędzie się 22 listopada 2019 r. Zgłoszenia należy przysyłać do 7 listopada. Czytaj więcej!
Pokaz ASG i wizyta "żołnierza"
dodano: Czwartek, 24 października 2019 przez: Martyna Drągowska
W ramach lekcji wychowawczej w klasie VI C została przygotowana prezentacja i pokaz replik ASG. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, czym jest ASG – to gry zespołowe wykorzystujące elektryczne, gazowe i sprężynowe repliki broni palnej, strzelające plastikowymi kulkami. W czasie rozgrywek terenowych gracze stosują taktyki przypominające taktykę wojskową. Lekcję przygotował absolwent naszego gimnazjum i brat uczennicy klasy VI C. Prezentacja bardzo się podobała i ...
Charytatywna zbiórka ubrań na zimę
dodano: Czwartek, 24 października 2019 przez: Martyna Drągowska
Samorząd Uczniowski zakończył akcję zbierania odzieży zimowej. Ubrania zostały przekazane dzieciom i młodzieży z jednego z zaprzyjaźnionych Domów Dziecka. Zebraliśmy nie tylko ciepłe swetry i kurtki ale również bardzo dużo ładnych i wygodnych ubrań na co dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę uczniów i włączyli się w pomoc potrzebującym!
Kino Sferyczne
dodano: Środa, 23 października 2019 przez: Rafał Wojtaszak
Po raz kolejny zagościło w naszej szkole niesamowite Kino Sferyczne. Pod kopułą namiotu, leżąc na materacach, uczniowie znaleźli się w trójwymiarowej przestrzeni. Niektórzy przenieśli się do ludzkiego wnętrza, by dowiedzieć się jak walczyć z wirusami, inni poznawali tajemnicę spadających gwiazd. Wszyscy wychodzili z namiotu z wypiekami na twarzy.
Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską
dodano: Środa, 23 października 2019 przez: Rafał Wojtaszak
22.10.2019 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w niezwykłej, „Sentymentalnej podróży z Wandą Chotomską”. Zajęcia warsztatowe, które przeniosły dzieci do krainy nazw własnych w utworach literackich wspomnianej autorki, były realizowane w ramach projektu edukacyjnego dla klas I – III szkól podstawowych.
Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
dodano: Wtorek, 22 października 2019 przez: Martyna Drągowska

Jeszcze tylko przez tydzień można przyłączyć się do Wielkiej Tęczowej Zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie. Jeśli pragniecie pomóc zwierzętom, przynoście:

  • suchą i mokrą karmę
  • koce i ręczniki
  • miski, smycze itp.

Zbiórka prowadzona jest w holu w budynku B. Akcja trwa do 31 października.

Archiwum wiadomości: 2019/2020 [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014] [2012/2013] 
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2019 by Dział IT GSW Milenium