Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Pstrowskiego 3a
62-200 Gniezno
tel: 61 4245007
Newsletter
Zaproszenie od Dyrekcji
Szkoła podstawowa to najważniejszy czas w edukacji każdego dziecka, nabywa ono bowiem umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat! W naszej szkole na zajęciach programowych i dodatkowych szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji językowych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych. Uczniowie mogą zawsze liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga, psychologa i logopedy.
Nie zapominamy jednak i o językach obcych – już od I klasy dzieci poznają język i kulturę jednego obcego kraju, a od klasy IV kolejnego.
Szkoła Podstawowa Milenium posiada własną salę gimnastyczną, na której nasi uczniowie zaspakajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.
Aktualności
Bajka prawdę ci powie
dodano: Poniedziałek, 22 maja 2017 przez: Anna Romanowska
Irmina Kosmala, szefowa Kuźni Literackiej, na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna spotkała się z uczniami szkół podstawowych, aby przybliżyć postać oraz twórczość Ignacego Krasickiego. Pani Irmina wyjaśniła czym jest bajka i morał w niej zawarty. Zaznaczyła, że autor wykorzystując humor i satyrę pokazał wady ludzkie. Była to doskonała lekcja dla naszych uczniów.
Dzień Polskiej Niezapominajki
dodano: Wtorek, 16 maja 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
15 maja br. obchodziliśmy w naszej świetlicy ,,Dzień Polskiej  Niezapominajki”. Inspiracją  był wiersz M. Konopnickiej ,,Niezapominajki, to są kwiatki z bajki…”. Piękny, delikatny kwiat niezapominajka potrafi oczarować każdego człowieka nawet najbardziej smutnego.
Klasy I w Ogrodzie Botanicznym UAM
dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 przez: Anna Romanowska
Uczniowie klas pierwszych w pięknych okolicznościach przyrody i towarzystwie wyczekiwanego wiosennego słońca uczestniczyli w warsztatach: „ Zwierzęta w ogrodzie – na drzewie, pod ziemią i w sadzie”.
Dzień Bibliotekarza w świetlicy
dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na szczególne miejsce w szkole, na korzyści płynące z czytania oraz zachęcenie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli Pani Magdzie kwiaty oraz wcześniej przygotowaną laurkę. Było to bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy za obecność i wspól
Międzynarodowy Dzień Ziemi
dodano: Środa, 10 maja 2017 przez: Natalia Jędrzejczak
Dnia 9 maja klasy I-III SP Milenium obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Program tego dnia był urozmaicony. Dziewczynki z klas I-II zaprezentowały układ choreograficzny, klasa III b  przygotowała przedstawienie, a na koniec dzieci zaprezentowały stroje ekologiczne. Nie mogło zabraknąć konkursu. Uczniowie walczyli o tytuł "Eko-klasy".
Konstytucja 3 Maja
dodano: Wtorek, 9 maja 2017 przez: Anna Romanowska
Witaj Maj, Trzeci Maj!
u Polaków błogi raj!
Nierząd braci naszych cisnął
gnuśność w ręku króla spała,
a w ten Trzeci Maj zabłysnął
i nasza Polska powstała.
Witaj Maj, piękny Maj 
Wiwat wielki Kołłątaj!
Archiwum wiadomości: 2016/2017 [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014] [2012/2013] 
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2017 by Dział IT GSW Milenium